Joga smiechu

Ponúkam Vám tiež teambuildingovú činnosť. Skupinové cvičenie JOGY SMIECHU pre pracovné a iné kolektívy. Ak o cvičenie máte záujem, pokojne ma kontaktujte. Viac o mne a joge smiechu nájdete v tomto videu:

„joga smiechu s Martinom Cifríkom“

 

ČO JE JOGA SMIECHU?
Podľa výskumu sa deti smejú v priemere 300x denne. Dospelý človek sa smeje približne len 15 až 20x denne. Joga smiechu je návratom do detstva. Je znovuobjavovaním vnútorného dieťaťa v nás. Dieťaťa, ktoré je spontánnejšie, hravejšie, radostnejšie, veselšie… a nemá problém smiať sa pokojne aj 300x denne 🙂 Ide o kombináciu hravých aktivít vyvolávajúcich smiech spoločne s jogovým dýchaním, čím privádzame telo do radostného a uvoľneného stavu.

 

AKO TO FUNGUJE?
Koncept jogy smiechu je založený na vedecky overenom fakte, že naše telo nerozlišuje medzi „predstieraným“ a „skutočným“ smiechom, pokiaľ sa smejeme dobrovoľne a na základe nášho rozhodnutia smiať sa. Oba druhy smiechu produkujú rovnaký koktejl chemických látok šťastia. Keďže sa však cvičí skupinovo, zvyčajne má smiech tendenciu prechádzať do „skutočného“ smiechu. Funguje tu fenomén prirodzenej nákazlivosti smiechom (určite to poznáte zo života – niekto sa schuti smeje, vy neviete na čom ale začne vám to byť smiešne tiež). Jogu smiechu inicioval indický lekár Dr. Madan Kataria v roku 1995, keď po štúdiu väčšiny hlavných prameňov o liečivej sile humoru a smiechu založil prvý Klub smiechu. Od tej doby vzniklo viac ako desaťtisíc klubov smiechu vo viac ako 65 krajinách sveta a joga smiechu sa využíva v mnohých oblastiach.

 

NA ČO JE JOGA SMIECHU DOBRÁ?
– znižuje stres
– výrazne uvoľňuje
– zvyšuje radosť zo života
– spaľuje kalórie
– podporuje psychické a fyzické zdravie

Máte záujem?

Vaše meno

Váš email

O čo máte zaujem?

Vaša správa